Arobal - BLOG

O autorze ↓

żywioły cz.5

WODA- postać nr 1
WODA- postać nr 1 Arobal dla "hause of empik"
Od lutego tego roku pracuję nad serią prac poświęconą czterem żywiołom. Rysunki są już gotowe, więc mogę oficjalnie pochwalić się, że już niedługo będziecie mogli je znaleźć na kilku produktach Empikach w całym kraju. Dziś pokażę Wam jedną z postaci reprezentujących żywioł WODY.

We wcześniejszych wpisach możecie zobaczyć jak zbierałem materiał do inspiracji.
Dużo czasu spędziłem oglądając zdjęcia żywiołów w ich naturalnym stanie, a przełom zimy i wiosny doskonale wspomagał moje obserwacje.Wiedziałem, że w tych ilustracjach będę chciał pokazać jak najwięcej ruchu, stąd przyszedł pomysł na odmienna choreografię dla każdego z żywiołów.
Szukałem nagrań z przedstawień baletowych, najbardziej ucieszyły mnie urywki oryginalnych przedstawień Wacława Niżyńskiego, zwłaszcza z:

"Popołudnia Fauna" :i "Święta wiosny" :Ziemia, ogień, woda i powietrze, zamknąłem w formie mini plemion.Każde z nich poprzez ruch, sposób uczesania i wzajemne ułożenie postaci miało oddawać moje odczucie charakteru danej energii.Woda jest wszędobylska, spaja, drąży, faluje, pada, wrze, paruje, uspokaja i oczyszcza.Wszystkie narysowane postaci są nagie, choć "zbudowane" z danego żywiołu.Chciałem żeby były jak dziurki od klucza przez które można dotrzeć do danej siły natury.
Trwa ładowanie komentarzy...